TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ İLE BİRLİKTE CİZRE DİVAN OTELİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ İLE BİRLİKTE CİZRE DİVAN OTELİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Highslide JS

~~Tobb başkanı m. rifat hisarcıklıoğlu, çevre ve şehircilik bakanı mehmet özhaseki ile birlikte cizre divan oteli’nin açılışını gerçekleştirdi. Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mahsum Özmen açılışa katıldı.
Törende konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2017 yılının başında Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki ile birlikte Cizre Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, meclis üyeleriyle bir araya geldiklerini anımsatarak, “2017 sonunda da yine sayın Bakanımızla Cizre’deyiz. Sağolsun, Bakanımız, ülkemize değer katan her işe omuz veriyor, her güzel faaliyeti destekliyor. Sayın Mehmet Özhaseki’nin aramızda bulunmasından hem bölge hem de üyelerim adına şeref duyuyoruz” dedi.
Cizre’nin uluslararası standartlarda ilk oteli olan Divan Cizre’nin resmi açılışını yaptıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bu güzel tesisin Cizre’ye kazandırılmasına öncülük eden, Cizre TSO Başkanımız Süleyman Çağlı’yı, en başta tebrik etmek istiyorum. Hem kendine, hem şehrine güvendi. Yüreğinin Cizre için attığını gösterdi. Elini taşın altına koydu ve Cizre için bir ilki başardı. Sadece yatırımın büyüklüğü anlamında değil, Dünya çapında Divan gibi bir markayı, Cizre’ye getirdiği için takdire şayan bir başarı elde etmiştir” ifadelerini kullandı.
Hisarcıklıoğlu, Başkan Çağlı’nın Cizre’ye okul sözü istediğini bildirerek, TOBB olarak Cizre’ye bir okul kazandıracaklarını söyledi.
Divan tesislerinin Türk otelciliğinde bir ekol olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum, açılışa bizzat geldi ve buraya verdiği önemi gösterdi. Kendisine de şahım ve camiam adına teşekkür ediyorum. Bu tesisin temellerini atan, merhum Mustafa Koç’u da, bu vesileyle, saygıyla ve rahmetle anıyorum” dedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Divan Cizre otelinin, Cizre’de turizmin hareketlenmesini ve ticaretin canlanmasını sağlayacağına dikkat çekerek, “Bu vesileyle herkesi, Cizre’nin geleneksel ve muhteşem konukseverliğini, Dicle Nehri’nin manzarası eşliğinde görmeye, Cizre’ye davet ediyorum” şeklinde konuştu.20.12.2017
 


Tarih : 20.12.2017 / Yer :
Hit : 426