EKONOMİ BAKANLIĞI DIŞ TİCARET YATIRIM VE İLETİŞİM NOKTALARI EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

EKONOMİ BAKANLIĞI DIŞ TİCARET YATIRIM VE İLETİŞİM NOKTALARI EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Ekonomi Bakanlığı tarafından, TOBB’a bağlı oda ve borsalarda görev yapan personelin Bakanlıkça sağlanan destekler ve uygulamalarla ilgili olarak bilgilendirilmesi için Ankara’da düzenlenen İletişim Noktaları Eğitim Programı’na katıldı. Toplantıya Odamızı temsilen Genel Sekreter Abdulkadir Güneş katılım sağladı.​ Programın açılışında konuşan Murzioğlu, Türkiye olarak ortak bir hedefe kilitlendiklerini belirterek, “Türkiye’yi 500 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline getireceğiz. Ülkemizin, insanımızın zenginliği için bunu da yapmak zorundayız. Son 35 yıldaki başarı hikayemize bakın. İhracatımızı 3 milyar dolardan 150 milyar dolara çıkardık. Yani 50 kat arttırmışız. Bunu yapan bir millet şimdi ihracatını 3 kat arttırmaz mı?…

Devamını Oku......>>

TOBB SİGORTA VE EMEKLİ SANDIĞI BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

TOBB SİGORTA VE EMEKLİ SANDIĞI BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı’nın Ankara bölge toplantısı, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz’ün katılımıyla, TOBB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Odamız Genel Sekreteri Abdulkadir Güneş katılım sağladı.18.11.2017

Devamını Oku......>>

ÜYELERİMİZİN ODA ZİYARETLERİ

ÜYELERİMİZİN ODA ZİYARETLERİ

Avesis Otel Sahibi İlyas Aydın, Serçehan Trans Uluslararası Nakliyat Sahibi Mehmet Muhsin Alp ve iş adamı Abdulselam Özsoy Yönetim Kurulu Başkanımız Mahsum Özmen ve Başkan Yardımcımız Mehmet Dündarı ziyaret ettiler.13.11.2017

Devamını Oku......>>

ALPTEKİN ORMAN ÜRÜNLERİ EBATLAMA VE BANTLAMA MERKEZİ BAŞKAN ÖZMEN TARAFINDAN AÇILDI

ALPTEKİN ORMAN ÜRÜNLERİ EBATLAMA VE BANTLAMA MERKEZİ BAŞKAN ÖZMEN TARAFINDAN AÇILDI

Nusaybin'de ilk olan Alptekin Orman Ürünleri ebatlama ve bantlama merkezin açılışı yapıldı. Açılışa Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen,NTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Dündar, Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kedi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, NTSO Genel Sekreteri Abdulkadir Güneş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ömer Özel, İş Bankası, Vakıf Bank yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. Merkezin açılış kurdelesi Özmen, Tunçalan ve Özel tarafından kesildi. Açılışa katılanlar Alptekin Orman Ürünleri ebatlama ve bantlama merkezi sahibi Mehmet Nur Alptekin ve Ramazan Alptekin'i tebrik ederek yeni iş yerlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılıştan sonra tam otomatik bilgisayarlı ebatlama ve bantlama makinasıyla bir dairenin…

Devamını Oku......>>

NUSAYBİN TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA ÜYELERE DIŞ TİCARET SEMİNERİ VERİLDİ

NUSAYBİN TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA ÜYELERE DIŞ TİCARET SEMİNERİ VERİLDİ

07.11.2017 tarihinde Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası(NTSO)’nda “Dış Ticaret Semineri” düzenlendi. “İhracat Nasıl Yapılır, Pazar Araştırmaları Nasıl Gerçekleştirilir, Ne Tür Dış Ticaret Destekleri Sağlanmaktadır?” alt başlıklı seminer programı, TOBB/TEPAV, Mardin İli ve İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci tarafından icra edildi. Nakliye, Bilgi-İşlem, Gıda, Tarım, Hediyelik Eşya, Tekstil, Emlak, Otomotiv, İnşaat, Turizm, Kuyumculuk, Petro-kimya, Beyaz Eşya sektörlerinden sanayicilerin/iş adamlarının ve ilgili personelin katıldığı seminerde; Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri vb. kaynaklardan faydalanılarak şu konularda bilgiler aktarıldı: 1) İhracat İşlemleri 2) Ticarî Bilgilere Erişim 3)…

Devamını Oku......>>

50 YILLIK NUSAYBİN SU KANALLARI YENİLENİYOR

50 YILLIK NUSAYBİN SU KANALLARI YENİLENİYOR

DSİ tarafından Nusaybin Çağ Çağ Sulama Birliğinde yapılan toplantıda, 50 yıldır faaliyette olan su kanallarının yenilenmesi kararlaştırıldı.Çağ Çağ Sulama Birliğinde yapılan Birlik Meclisi toplantısına, DSİ İşletme ve Bakım Şube Müdürü M. Yaşar Ceylan, DSİ 102. Şube Müdürü Aladdin Akgül, İnşaat Mühendisi M. Yaşar Akkurt, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsun Özmen, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Çağ Çağ Sulama Birliği Başkanı Nizar Aslan ve Birlik Yönetimi katıldı.Toplantıda Birlik üyelerine bilgi veren Çağ Çağ Sulama Birliği Başkanı Nizar Aslan, talepleri doğrultusunda DSİ yetkililerinin toplantıya katıldığını ve Nusaybin’de 50 yıldan fazla süredir faaliyette…

Devamını Oku......>>

AV.M.SAİT ÇELEBİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

AV.M.SAİT ÇELEBİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Av.M.Sait Çelebi ve beraberindeki iş adamları ile birlikte Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mahsum Özmen'i makamında ziyaret etti.02.11.2017    

Devamını Oku......>>

TOBB TARAFINDAN GÖNDERİLEN YARDIM ODAMIZ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE DAĞITILDI

TOBB TARAFINDAN GÖNDERİLEN YARDIM ODAMIZ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE DAĞITILDI

Her yıl olduğu gibi 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılındada TOBB Öncülüğünde yapılan ve Odamızın koordinatörlüğünde İlçemizde muhtaç olan öğrencilere 700 Adet Eşofman yardımı yapıldı. Yardımlar Yönetim Kurulu Başkanımız Mahsum Özmen Başkan Yardımcısı Mehmet Dündar, Genel Sekreter Abdulkadir Güneş ve Meclis Üyeleri tarafından dağıtıldı.01.11.2017  

Devamını Oku......>>

NUSAYBİN İŞ ADAMLARININ ODAMIZI ZİYARET ETTİLER

NUSAYBİN İŞ ADAMLARININ ODAMIZI ZİYARET ETTİLER

Nusaybin İş Adamları heyet olarak Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mahsum Özmen'i makamında ziyaret ederk Nusaybin Ekonomisi ve ticareti hakkında bilgi alışverişinde bulundular.31.10.2017  

Devamını Oku......>>

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılı, ilçemiz genelinde coşkuyla kutlandı.28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlama törenleri, 29 Ekim Pazar günü saat 09:30'da Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ergün BAYSAL'ın Kaymakamlık Makamı'nda tebrikleri kabulü ile devam etti. Ardından saat 10:00'da ilçemiz Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen resmi törene, Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ergün BAYSAL'ın beraberinde, Garnizon Komutanı P.Bnb. Latif KARA, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb Mehmet ATİK, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahim ZENGİN,Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsym Özmen, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun katılım gerçekleşti. Törende Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ergün BAYSAL tarafından günün anlam ve önemini…

Devamını Oku......>>

NUSAYBİN KAYMAKAMIMIZ BAYSAL MECLİS BAŞKANIMIZA AİT AYSAN FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

NUSAYBİN KAYMAKAMIMIZ BAYSAL MECLİS BAŞKANIMIZA AİT AYSAN FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Sn.Ergün Baysal, Nusaybin Tso Meclis Başkanımıza ait faaliyette olan en eski fabrikası Aysan Fabrikasını ziyaret etti. Fabrikaya gelen Baysal, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olarak görev yapan fabrika sahibi Müfit Adnan Yumuşak tarafından karşılandı. Yumuşak, Aysan Fabrikası olarak yaptıkları çalışmalar hakkında Kaymakam Baysal'a bilgi verdi. Ziyarette hem fabrika hem de Nusaybin'in genel ticaret durumu ve potansiyeli konuşulurken Kaymakam Baysal, sorun ve talepler hakkında Yumuşak'tan bilgi aldı.24.10.2017

Devamını Oku......>>

NUSAYBİN HALK BANKASI ŞUBE MÜDÜRÜNÜN ODAMIZA ZİYARETİ

NUSAYBİN HALK BANKASI ŞUBE MÜDÜRÜNÜN ODAMIZA ZİYARETİ

Nusaybin'e yeni atanan Halk Bankası Şube müdürü Sn.Nurettin Bulşu Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Mahsum Özmen'i makamında ziyaret ettiler.24.10.2017

Devamını Oku......>>

Nusaybin'de hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Melih Erkan'ın açtığı özel muayenehanenin açılışı yapıldı. Aktaşlar Apartman Noter üstünde açılan muayenehanenin açılış kurdelesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan tarafından kesildi.Açılış sonrası Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Erkan, verecekleri hizmetler ve cihazlar hakkında misafirlere bilgi verdi. Türkiye’de kullanılan son teknoloji cihazlarla hizmet verecek Opr. Dr. Erkan, 3D/4D ve 5D ile yapılan ultrasonda anne karnındaki gerçeğe en yakın görüntüyü elde ettiklerini bildirdi.Açılıştan sonra misafirlere çeşitli ikramlar yapıldı.Op. Dr. Erkan, hasta kabulüne başladı.17.10.2017